Jubileusz X-lecia Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego

W dniu 30 października 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy odbył się „Jubileusz X-lecia Zgorzałek z patentem”. Spotkanie to miało na celu zaprezentowanie spektrum działalności organizacji oraz przedstawieniu najważniejszych dokonań na przestrzeni dziesięciolecia. Dopisek z „patentem” dotyczył perły kaszubskiej konfitury truskawkowej, która jest wpisana na listę patentową produktów tradycyjnych oraz nagrodzona licznymi odznaczeniami i certyfikatem.

W spotkaniu uczestniczyło wiele zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych oraz sympatyków i osób wspierających Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego. Zaproszonych gości przywitał Piotr Szyca oraz prezes Zyta Górna, którzy zaprezentowali całościowy dorobek działalności Zgorzałek, w tym organizację wszelkich wydarzeń kulturalnych i promocyjnych przy współudziale Stowarzyszenia. Odbyła się degustacja produktów regionalnych. Odczytane zostały listy gratulacyjne, a na zakończenie przybyli goście złożyli życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych lat owocnej pracy w sektorze organizacji pożytku publicznego.