Oddanie Centrum Rekreacji w Szymbarku

29 października nastąpiło oficjalne oddanie do użytku Centrum Rekreacji w Szymbarku. Podczas uroczystości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, natomiast ks. proboszcz Grzegorz Fąferko dokonał poświęcenia obiektu.
Inwestycja została zrealizowana w ciągu dwóch miesięcy. W ramach projektu wybudowany został budynek - zaplecze szatniowo - sanitarne wraz ze sceną widowiskową, drogą dojazdową wraz z dojściami.
Przypomnijmy, 19 sierpnia 2010 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego nastąpiło podpisanie umowy na dofinansowanie projektu: „Budowa Centrum Rekreacji w Szymbarku". Umowę podpisali Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Gmina Stężyca na powyższą inwestycję otrzyma dofinansowanie w kwocie 338.043,64 zł. tj. 85% wartości inwestycji. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy. Wykonawcą inwestycji była firma SOMBUD z Somonina.