Kaszubianki zdobyły Pomorskiego Lwa Kulinarnego

14 października panie ze Stowarzyszenia KASZUBIANKI z Kamienicy Szlacheckiej brały udział w III Wojewódzkich Kulinariach w Błękitnej Krainie w Lęborku. Celem konkursu była promocja i rozwój turystyki kulinarnej województwa pomorskiego. W imprezie brało udział 15 wystawców, wśród których znalazły się hotele , restauracje i koła gospodyń. Swoje umiejętności kulinarne panie zaprezentowały przygotowując roladę z indyka w sosie żurawinowym. Statuetkę Kapituła Pomorskiego Lwa Kulinarnego przyznała na podstawie werdyktu jury, które oceniając potrawy zwracało uwagę na walory smakowe, wygląd potrawy oraz na estetykę stoiska. No i udało się. Kaszubianki mogą poszczycić się nowym trofeum. Prezes stowarzyszenia Maria Birr nie kryła zadowolenia. Serdecznie dziękuje wszystkim koleżankom za społeczne zaangażowanie się na rzecz promocji naszego regionu, gminy i powiatu.