Pasowanie pierwszoklasistów w ZKiW w Klukowej Hucie

21 października w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Stężyca, Zastępca Wójta, proboszcz parafii w Klukowej Hucie, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej przygotowanej przez samych gospodarzy - uczniów klas pierwszych. Pierwszaki recytowały, śpiewały i grały na instrumentach perkusyjnych. Po tym występie nadszedł czas ślubowania, po którym pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. Następnie życzenia nowoprzyjętym do społeczności szkolnej dzieciom, złożyli Wójt Gminy oraz ksiądz proboszcz. Dzieci otrzymały od swoich gości mnóstwo słodyczy, od rodziców rożki z łakociami i przyborami szkolnymi a od Pana Dyrektora upragniony telewizor. Po części oficjalnej „pierwszaki" i zaproszeni goście udali się na wspólny poczęstunek.