Gminy Gniew i Stężyca dobrymi partnerami

W dniu 25 stycznia 2007 r. w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Gminy Stężyca i Gminy Gniew, któremu przewodzili Wójt Gminy Stężyca oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Tematem spotkania było podsumowanie ubiegłorocznej współpracy, omówienie zaistniałych problemów oraz zgłoszenie dodatkowych propozycji usprawniania kontaktów. Pokrótce omówiono ubiegłoroczne imprezy kulturalne oraz sportowe, ich zakres oraz sposób organizacji. Przedstawiono przebieg dotychczasowej wymiany uczniów pomiędzy zaprzyjaźnionymi gminami. Gminy postanowiły również poszerzyć współpracę o wzajemną promocję regionów. Następnie omówiono planowane imprezy kulturalne i sportowe celem ustalenia wspólnego harmonogramu, który umożliwiłby sprawną wymianę dzieci, młodzieży i mieszkańców gmin. Obie strony wyraziły wdzięczność za dotychczasową współpracę, która układa się niezwykle pomyślnie oraz wierzą w jej dalszy rozwój i pozytywne efekty.