Budowa kanalizacji zgodnie z przyjętym harmonogramem

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Dzięki pozyskanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w Gminie Stężyca powstanie około 24 km sieci kanalizacyjnej. Samorząd na ten cel pozyskał ze środków Unii Europejskiej ponad 3,6 mln zł. Prawie drugie tyle gmina dokłada z własnego budżetu ponieważ całkowita wartość kontraktu to około 6,5 mln zł.
Realizację Inwestycji wizytował Dariusz Męczykowski, Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.
- Gmina Stężyca to samorząd, który rozwija się w sposób dynamiczny - powiedział Dariusz Męczykowski, Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego. - Władze gminy przyjęły dobry kierunek działania. Pozyskane środki z Unii Europejskiej stwarzają możliwość prężnego rozwoju, a gmina w pełni korzysta z tego potencjału.
Budowa kanalizacji przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie trwają prace budowlane na ulicy Konopnicjeki w Stężycy oraz budowany jest kanał łączący Stężycę i Gołubie.
- Cały projekt obejmuje skanalizowanie Gołubia i części Stężycy. Mamy już plany dotyczące dalszej rozbudowy sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków, ale to zadania na następne lata - dodał wójt Tomasz Brzoskowski. - Jednocześnie prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość podczas prac budowlanych.

Zdjęcie. - Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski oraz wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski wizytowali budowę kanalizacji.