Przejdź do stopki

Medalowe dziewczyny

Treść

Jak mowi porzekadło "do trzech razy sztuka" i wreszcie jest medal w finale wojewódzkim w mini piłce nożnej w kat .dziewcząt rocznik 2004 i 2005. W Gdyni w dniu 31.05.2017 odbyły się wojewódzkie finały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji stanęły najlepsze zespoły z 6 rejonów województwa pomorskiego. Rejon kartuski reprezentowała Szkoła Podstawowa z Kamienicy Szlacheckiej, która po drodze do finału wygrała zawody gminne, powiatowe, półfinały wojewódzkie i zakwalifikowała się do zawodów finałowych. Po losowaniu w grupie B znalazły się: SP 9 Malbork, SP 77 Gdańsk i Kamienica Szlachecka, natomiast w grupie A zagrały: SP Polonica, SP 10 Tczew i SP Łubiana. Dziewczyny z grupy wyszły z I miejsca pokonując SP Malbork 4:1, SP Gdańsk 4:0 i w finale spotkały się z SP Polanica -  zwycięzcą grupy A. Po bardzo zaciętym meczu zwycięstwo odniosły dziewczyny z Polanicy 3:1 i tym samym zdobyły złoty medal.