Promocja Gminy Stężyca w Zgorzałem

W dniu 26.05.2017 roku do siedziby Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego zawitała delegacja z niemieckiego powiatu Bergstrasse. Jest to zaprzyjaźniony partner powiatu kartuskiego oraz ściśle współpracujący powiat z powiatem świdnickim. Goście przybyli z rewizytą do Polski po niespełna trzyletniej wizytacji. W Zgorzałem czekało ich zwiedzanie Izby Regionalnej, zażywanie tabaki, degustacja dżemu z jagody leśnej oraz poczęstunek tradycyjnych kaszubskich dań. Niemałe wrażenie wywarła na gościach tradycyjna nalewka z aronii. Czas umilała regionalna kapela, która przygrywała liczne przyśpiewki. Podczas spotkania zostało zaprezentowane wiele wspomnień z minionych wyjazdów pomiędzy partnerskimi powiatami. W pigułce zaprezentowano lokalne atrakcje z terenu Gminy Stężyca oraz Powiatu Kartuskiego. Na zakończenie delegacje wymieniły się pamiątkowymi upominkami.