Uroczyste obchody Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja

W Gminie Stężycy obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a liturgii przewodniczył ksiądz proboszcz Bogdan Lipski. Po nabożeństwie pod batutą Gminnej Orkiestry Dętej, poczty sztandarowe, Szwoleżerowie Rokitniańscy, strażacy, delegacje oraz wszyscy zebrani udali się pod figurę Matki Bożej w Stężycy. Uroczystości na placu zaczęły się przemówieniem Wójta Gminy Stężyca. Następnie orkiestra wykonała wiązankę pieśni patriotycznych i maryjnych. Młodzież z miejscowego Zespołu Kształcenia i Wychowania przygotowała spektakl słowno-muzyczny dotyczący święta 3 Maja. Na zakończenie przybyłe delegacje uczciły wspomniane święto złożeniem kwiatów pod figurą Matki Bożej.