Stypendia Wójta Gminy Stężyca dla najlepszych

38 młodych mieszkańców Gminy Stężyca otrzymało stypendia Wójta Gminy za wybitne osiągnięcia w nauce za rok 2009/2010.
W pierwszym etapie wyróżniono absolwentów szkół gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz absolwentów szkół średnich. Natomiast studenci swoje wnioski mogą składać do 30 września.
Stało się już tradycją, że młodzi zdolni i pracowici uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce są nagradzani przez wójta gminy Stężyca. Stypendia mają zachęcić młodzież do inwestowania w siebie oraz jednocześnie mają być swego rodzaju wyróżnieniem dla najlepszych.
Aby otrzymać stypendium Wójta Gminy Stężyca uczeń, student lub absolwent musi spełniać określone kryteria. Absolwent szkoły gimnazjalnej musi osiągnąć średnią ocen 5,25. Natomiast średnia 4,75 była kryterium wyznaczonym dla reprezentantów szkół ponadgimanzajalnych. Studenci uczelni wyższych muszą wykazać się średnią ocen w indeksie, która wynosi dla nich 4,45.
Od września do czerwca stypendyści będą otrzymywać stypendium w wysokości 75 zł.

Lista uczniów, którzy otrzymali stypendia Wójta Gminy Stężyca Tomasza Brzoskowskiego
Absolwenci gimnazjum:
Julita Miąskowska