Trasa rowerowa Żuromino – Borucino z dofinasowaniem

10 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku  Tomasz Brzoskowski Wójt Gminy Stężyca  podpisał umowę na dofinasowanie budowy kolejnej ścieżki rowerowej na terenie Gminy Stężyca. Dofinasowanie otrzyma trasa rowerowa Żuromino – Borucino. Podpisano umowę w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 dotycząca realizacji operacji pt.: „Budowa trasy rowerowej na odcinku Żuromino-Borucino” o długości 2,64 km. Kwota dofinansowania - 362 230,00 zł, natomiast całkowita wartość projektu wynosi 569 276,00 zł.