Przejdź do stopki

2 miejsce dla piłkarek z ZKiW Klukowa Huta w Finale Wojewódzkim XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

2 miejsce dla piłkarek z ZKiW Klukowa Huta w  Finale Wojewódzkim XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

Treść

W dniu 10.04.2017 r., na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu (dawny stadion Lechii) odbył się Finał Wojewódzki XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Wielki sukces osiągnęły piłkarki z Klukowej Huty, które w kategorii U-12 zdobyły II miejsce. Drużynę reprezentowały: Anna Trela, Marcelina Dułak, Zuzanna Lejkowska, Hanna Dułak, Paulina Pobłocka, Agata Wiczkowska, Paulina Stencel, Paulina Okuniewska, Grażyna Żeleźniak i Wiktoria Mańska. Nagrodę indywidualną najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Anna Trela.
Opiekunem drużyny była nauczycielka Zespół Krztałcenia i Wychowania w Klukowej Hucie Wiesława Gostkowska.
W turnieju brało udział 14 zespołów z całego Pomorza. W drodze do finału zawodniczki pokonały 3 zespoły (Starą Kiszewę, Kwidzyn oraz Malbork), a z jednym zremisowały (Łebunią).  W finale lepszym zespołem okazał się jednak UKS Lider Rychnowy, który wygrał turniej.
To nie pierwszy sukces piłkarek z Zespół Krztałcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Dwa lata temu drużyna zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim „O puchar premiera RP”, oraz III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.