Stypendia dla najzdolniejszych studentów z terenu Gminy Stężyca

Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski w drugim naborze przyznał kolejne stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z terenu gminy.

Młodzi, zdolni i pracowici uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, są nagradzani przez Wójta Gminy Stężyca. Stypendia mają zachęcić do inwestowania w siebie oraz jednocześnie mają być swego rodzaju wyróżnieniem dla najzdolniejszych.

Przypomnijmy, iż 34 młodych mieszkańców Gminy otrzymało już wyróżnienia we wcześniejszym naborze. Aby otrzymać stypendium Wójta Gminy Stężyca uczeń, student lub absolwent musi spełniać określone kryteria. Absolwent szkoły gimnazjalnej musi osiągnąć średnia ocen 5,25. Natomiast średnia 4,75 była kryterium wyznaczonym dla reprezentantów szkoły ponadgimnazjalnych. Studenci uczelni wyższych muszą wykazać się średnią ocen w indeksie, która wynosi dla nich 4,45.

Dnia 10 października 2016 r. Wójt Gminy przyznał kolejne stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce.

Uczennice szkoły ponadgimnazjalnej:

- Jagoda Mejer