Ślubowanie klas pierwszych w gminie Stężyca

W placówkach szkolnych Gminy Stężyca odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W tym roku do szkolnej rodziny w poszczególnych szkołach zostało przyjęte 106 uczniów, którzy uroczyście złożyli ślubowanie „że będą wzorowymi uczniami”. W ZKiW w Stężycy do klas pierwszych uczęszcza 53 uczniów, ZKiW w Szymbarku jest 15 pierwszoklasistów, ZKiW Kamienicy Szlacheckiej – 18, natomiast w ZKiW w Gołubiu 20 uczniów. W placówkach szkolnych po kilku tygodniach przygotowań, dzieci zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi swoje zaangażowanie i chęć stania się pracowitymi i rzetelnymi uczniami. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Najważniejszym elementem uroczystości było oczywiście złożenie ślubowania. Następnie dyrektor placówki szkolnej pasował każdego „pierwszaka” na ucznia szkoły.