Dofinansowanie na budowę węzła w Gołubiu

6 października 2016 roku Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego wraz z Tomaszem Brzoskowskim, Wójtem Gminy Stężyca podpisali umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą „Budowa węzła integracyjnego Gołubie na terenie gminy Stężyca wraz z trasami dojazdowymi” przewidzianego do realizacji w ramach Osi Priorytetowej 9 Mobilność, Działania 9.1. Transport miejski, Poddziałania 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona kompleksowa modernizacja węzła integracyjnego w miejscowości Gołubie wraz z budową infrastruktury rowerowej.

W ramach realizacji zadania powstanie około 20 km ścieżek rowerowych.

Budowa infrastruktury dla ruchu pieszego i rowerowego na terenie Gminy Stężyca obejmować będzie – trasy dojazdowe do węzła Gołubie:

*Gołubie-Szymbark,

*Szymbark – droga krajowa nr 20,

*Gołubie-Zgorzałe,

*Stężyca-Gołubie.

*Stężyca-Zgorzałe

Zagospodarowanie terenu obejmować będzie:

- parking dla samochodów osobowych

- przystanek autobusowy z wiatą i miejscem postojowym dla autobusów,

- stojaki rowerowe na 96 szt. rowerów,

- interaktywny dostęp do rozkładu jazdy,

- chodniki i place utwardzone,

- oświetlenie terenu.

w kierunku miejscowości Stężyca, Szymbark i Zgorzałe.

Obecnie Gmina Stężyca ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji pn. „Budowa węzła integracyjnego Gołubie na terenie gminy Stężyca wraz z trasami dojazdowymi”.

Czas realizacji zadania – koniec sierpnia 2017 roku.