Pierwsze miejsce dla Sołectwa Stężyca

14 sołectw wzięło udział w „Turnieju Sołectw Gminy Stężyca 2010. Sołectwa musiały wytypować ośmioosobowe drużyny, które następnie wzięły udział w przygotowanych konkurencjach. Zawodnicy rywalizowali w następujących zawodach: w biegu dwójkowym w kaloszach z zawiązanymi nogami, ujeżdżali mechanicznego byka, panie skakały na piłkach kangurkach, cięciu drewna na czas, przelewaniu wody.
Dużo emocji wywołała konkurencja specjalna - widowiskowa, nie punktowana - przeciąganie liny: Zgorzałe - kontra reszta świata. Panowie ze Zgorzałego w pięknych perukach po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi. Nagrodą w tej konkurencji była zgrzewka piwa ufundowana przez sponsora natomiast drużyna przegrana otrzymała zgrzewkę soku.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji sołectw zajęły następujące miejsca:

I - Sołectwo Stężyca
II - Sołectwo Łączyno
III - Sołectwo Zgorzałe
IV - Sołectwo Gapowo
V - Sołectwo Klukowa Huta
VI - Sołectwo Stężycka Huta
VII - Sołectwo Pierszczewo
VIII - Sołectwo Gołubie
IX - Sołectwo Kamienica Szlachecka
X - Sołectwo Czaple
XI - Sołectwo Potuły i Sołectwo Szymbark
XIII - Sołectwo Sikorzyno
XIV - Sołectwo Borucino

Wójt Gminy Stężyca Tomasz Borzoskowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski wręczyli zwycięskiej drużynie dyplom oraz czek o wartości 2.500 zł., Sołectwo Łączyno otrzymało puchar oraz czek o wartości 2.000 zł, Sołectwo Zgorzałe za zajęcie III miejsca otrzymało puchar oraz czek o wartości 1.500 zł., Sołectwo Gapowo otrzymało puchar oraz czek o wartości 1.000 zł., natomiast sołectwa Klukowa Huta oraz Stężycka Huta otrzymały puchar oraz czek o wartości 500 zł. Pozostałe sołectwa otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe puchary.