Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim

28 czerwca 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski podpisał umowę z marszałkami Mieczysławem Strukem i Wiesławem Byczkowskim  na dofinansowanie zadania pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie Szwajcarii Kaszubskiej”. Liderem projektu jest Gmina Stężyca

Przedmiotem realizacji zadania jest kompleksowa modernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie 4 gmin: Gminy Chmielno, Gminy Sulęczyno, Gminy Linia i Gminy Stężyca. Projektem zostanie objętych 20 budynków dla których na bazie przeprowadzonych audytów energetycznych wybrano rozwiązania wpływające w najbardziej efektywny sposób na poprawę efektywności energetycznych.

W ramach złożonego projektu na terenie Gminy Stężyca odremontowane zostaną następujące obiekty:

- świetlica wiejska w Gapowie,

- świetlica wiejska w Łosienicach,

- świetlica wiejska w Żurominie,

- świetlica wiejska w Stężyckiej Hucie,

- budynek OSP w Szymbarku,

- Dom Pomocy Społecznej w Stężycy,

- obiekty Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Stężycy.