Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie

W niedzielę 12 czerwca 2016r. w Klukowej Hucie już po raz XIII odbył się Festyn Rodzinny. Była to jednak szczęśliwa trzynastka, ponieważ pogoda dopisała bardzo słonecznie, a wśród zgromadzonych panowała równie ciepła, radosna, miła i rodzinna atmosfera. Festyn jako coroczna impreza integruje nie tylko społeczność Klukowej Huty i okolic. Dzięki licznym konkursom odwiedzili nas goście z całego powiatu. Szczególnym powodzeniem cieszył się „Konkurs Powiatowy – Lalki w Strojach Ludowych”, nad którym patronat mieli: Wójt Gminy Stężyca i Starosta Kartuski. Uwagę sporej liczby dzieci skupił też konkurs „Ja też mam talent”. Ponadto w programie były między innymi:

-  zabawy sprawnościowe z łukami i liną wspinaczkową

-  kącik przedszkolaka

- konkursy dla dzieci i ich rodziców

-  występy artystyczne uczniów

-  dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci

-  mała gastronomia zorganizowana przez Radę Rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie

-  zespól muzyczny „DELECTO”

oraz wiele innych atrakcji.

Impreza jest organizowana jako wspólne przedsięwzięcie Zespołu Kształcenia
i Wychowania w Klukowej Hucie, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Samorządu Uczniowskiego

"Z przyjemnością informujemy, że nagroda główna wędruje do grupy przedszkolnej „SŁONECZNE PROMYCZKI” z Klukowej Huty!"

Grupa 5-latków pod opieką Pani Anny Woźniak zbudowała swój wehikuł marzeń – ZWARIOWANY ROBOCIK, który trafił prosto w serca członków Komisji Konkursowej  w Warszawie. Był to ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Polegał na zaprojektowaniu Wehikułu dziecięcych marzeń oraz wykonaniu go dowolną techniką. „Zerówkowiczom” z Klukowej Huty udało się zdobyć 1 miejsce. W nagrodę grupa zostanie wyposażona w kwartalny zapas artykułów plastycznych marki ASTRA. GRATULUJEMY!!