Promocja Gminy Stężyca na Targach Agrotravel w Kielcach

Prezes Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego odwiedziła Kielce, aby promować gminę Stężyca. Z grupą osób z regionu Kaszub udała się, aby promować wioski tematyczne na targach Agrotavel w dniach 8-10 kwietnia. Pierwszego dnia można było podziwiać pokaz mielenia tabaki w tabakowej wiosce Zgorzałe. Drugi dzień był dniem kulinarnym, w którym pieczono wafle, a publiczność zaproszono do degustacji. Trzeciego dnia odbyła się promocja konfirtury truskawkowej nagrodzonej w Oliwie w 2011 i 2012 roku Bursztynowym Laurem Marszałka. Stoisko Zgorzałek prezentowało się dzięki uprzejmości Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Targi Agrotravel miały bardzo dużą frekwencję - pojawiło się na nich 20 tys. osób, które miały możliwość zwiedzenia 130 stoisk.