Ferie zimowe w Gminie Stężyca

15 lutego br. rozpoczęły się ferie zimowe. Potrwają do 29 lutego. Dzieci mogły skorzystać m.in. z wypoczynku zimowego zorganizowanego przez szkoły, świetlice, stowarzyszenia  i organizacje. Dodatkowe zajęcia i wyjazdy organizowane przez Zespoły Kształcenie i Wychowania z terenu Gminy zostały wsparte finansowo przez Samorząd.

Cztery Akademie Sportowe działające przy Gminie Stężyca przygotował atrakcje lub obozy sportowe dla swoich podopiecznych. I tak w terminie od 13-16 lutego i 26-28 lutego odbywał się pełen obóz sportowy dla siatkarek prowadzony przez Klub Sportowy "Wieżyca 2011" Stężyca, (pełne wyżywienie i nocleg) w ZKiW w Gołubiu. Uczestniczyło w nim 27 dziewczynek, które trenowały przed kolejnym sezonem.

W terminie od 15 do 19 lutego odbywał się pełen obóz sportowy dla piłkarzy prowadzony przez Klub Sportowy Radunia (pełne wyżywienie i nocleg) w ZKiW w Stężycy. Uczestniczyły  w nim 2 grupy szkoleniowe, czyli 50 dzieci.  Podczas każdego dnia mieli od 3-4 treningi na hali lub boisku typu orlik oraz sparingi z zaprzyjaźnioną drużyną z Gdyni.

W terminie od 22 - 26 trwać będzie pół obóz taneczny (z wyżywieniem lecz bez noclegu)  w godzinach od 8.00 do 14.00 dla tancerzy z Formacji Tanecznej Jowita Dance Stężyca w ZKiW w Stężycy. Uczestniczy w nim 35 osób. Zajęcia taneczne odbywały się na sali tanecznej.

W okresie ferii poza stałymi treningami Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy „Stężyca” zaplanował dodatkowe atrakcje. W  poniedziałek 22 lutego zawodnicy i trenerzy pojechali  do sopockiego Aquaparku, gdzie skorzystali z dostępnych tam atrakcji. W najbliższy czwartek planowany jest wyjazd do kultowego Klubu Morza "Zejman", gdzie, zgodnie z obietnicą komandora klubu Andrzeja Dębca zawodnikom zostaną zaprezentowane zbiory klubu, a później wezmą udział w koncercie szantowym Gdańskiej Grupy Folkowej z jej charyzmatycznym liderem Ryszardem Linertem. Zawodnicy będą mieli okazję poznać wieloletniego bosmana na pierwszym polskim powojennym jachcie oceanicznym SY Joseph Conrad – Andrzeja Apollo. Dodatkowo zajęcia stałe w okresie zimowym to treningi ogólnorozwojowe, oraz treningi siłowe na pasach TRX rozbudowujący przede wszystkim mięśnie postury, niezbędne przy uprawianiu sportu żeglarskiego.