Gmina Stężyca zakupiła trzy nowe wozy strażackie

OSP Kamienica Szlachecka, OSP Szymbark i OSP Nowe Czaple te jednostki zostaną wyposażone w nowe samochody.

Bezpieczeństwo mieszkańców to jeden z ważniejszych zadań, które władze Gminy Stężyca uznają za priorytetowy. Strażacy ochotnicy są bardzo dobrze wyszkoleni i wyjeżdżają do coraz większej ilości zdarzeń, w których potrzeba jest coraz to nowszego i specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Ochotnicze Straże Pożarne z ternu Gminy Stężyca to jednostki wyposażone w sprzęt, który nie budzi żadnych zastrzeżeń i spełnia bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa.

Samochody dla OSP Szymbark i OSP Kamienica Szlachecka to pojazdy ratowniczo – gaśnicze z napędem 4x4 na podwoziu MAN TGM 18.340 4x4 BB. Samochody fabrycznie wyposażone są w: maszt oświetleniowy, autopompę wysokiego i niskiego ciśnienia, zbiornik na wodę 4.000 litrów, linię szybkiego natarcia.

Samochód dla OSP Nowe Czaple to Ford Transit FED V363 specjalny pożarniczy ratowniczo – gaśniczy. Samochód fabrycznie wyposażony jest w maszt oświetleniowy, aparat wysokiego ciśnienia z linią wysokiego natarcia.

Środki na zakup wozów bojowych pochodzą z budżetu gminy Stężyca, Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Gmina Stężyca na zakup tych wozów wydała ponad milion złotych. Uroczyste przekazanie samochodów nastąpi podczas uroczystości majowych w Stężycy.