Zaproszenie do udziału w szczytnej akcji

25 marca 2010 roku w Stężycy po raz kolejny odbędzie się wielka akcja charytatywna pod nazwą „Żonkil - kwiatem nadziei dla hospicjum". Dzięki ogromnej życzliwości ks. proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy i ks. proboszcza pw. św. Józefa w Wygodzie wolontariusze kwestować będą pieniądze przy kościołach. W akcji bierze udział ponad 100 wolontariuszy, a zebrane środki przekazane zostaną dla pacjentów Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.
- Wolontariusze z żonkilami w dłoniach zachęcać będą do pomocy osobom w terminalnym stadium choroby nowotworowej - mówi Hanna Stencel, szefowa wolontariatu w Stężycy. - W myśl przesłania Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej organizowanej przez Fundację Hospicyjną w Gdańsku HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE, staramy się zapoznać społeczeństwo z filozofią opieki hospicyjnej, łamiąc stereotyp oraz bariery uderzające przede wszystkim pacjentów i ich rodziny. Akcja daje nam nie tylko możliwość zebrania środków pieniężnych ale też uświadomienie ludzi o tym że końcowy odcinek życia każdego pacjenta jest tak samo ważny jak inne jego etapy. I każdy chory człowiek zasługuje na godne dojście do końca drogi życia.
- Mieszkańcy Gminy Stężyca już wielokrotnie udowodnili wielkość swoich serc, otwartych na potrzebę drugiego człowieka - powiedział wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski. - To już szósty rok Stężyca bierze udział w akcji charytatywnej Żonkil. Zaangażowanie ludzi młodych napawa mnie ogromną dumą i zadowoleniem. Wiem, że nie można oszacować wartości włożonego czasu i wysiłku, nie da się zmierzyć ludzkiej życzliwości, ale zapewne zawsze warto pomagać, ponieważ ta akcje dają radość człowiekowi, który potrzebuje naszego wsparcia.
Oprócz zbiórki pieniędzy po mszach świętych o godz. 14.30 na terenie plebanii w Stężycy odbędzie się festyn. W programie organizatorzy przewidzieli między innymi: bieg pożycie, sadzenie żonkilowego drzewka, liczne występy zespołów artystycznych, kabarety, mecz koszykówki z przedstawicielami władz Gminy Stężyca.