Pełnowymiarowa hala sportowa w Stężycy

Pomimo niesprzyjających tegorocznych zimowych warunków atmosferycznych z tygodnia na tydzień widać postępy prac przy budowie hali widowiskowo - sportowej w Stężycy. Zakończenie i oddanie do użytku obiektu sportowego zaplanowano na koniec lipca bieżącego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 6,9 mln zł. Gmina Stężyca na ten cel pozyskała 2 mln zł. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Nowoczesna Hala Sportowo - Widowiskowa usytuowana jest tuż obok Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy i służyć będzie zarówno uczniom jak i mieszkańcom całej gminy.
- W ubiegłym roku pod koniec marca uroczyście wmurowaliśmy kamień węgielny pod tę inwestycję - powiedział wójt gminy Stężyca Bogusław Darsznik. -Tegoroczna zima nie jest przeszkodą dla głównego wykonawcy. Prace postępują według przyjętego harmonogramu. Jestem przekonany, że nowoczesna, pełnowymiarowa hala sportowa służyć będzie całej społeczności gminnej. Należy dodać, że jest to jedna z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w ciągu ostatnich lat.
Jak wynika z projektu obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjny. Na parterze znajdzie się sala widowiskowo - sportowa o wymiarach 44 m x 25 m wraz z zapleczem socjalnym. Dodatkowo prócz niezbędnych pomieszczeń dla sportowców powstanie sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Natomiast na piętrze usytuowana zostanie widownia dla 260 osób oraz dwa pomieszczenia rekreacyjne: jedno z nich to mała sala gimnastyczna z własnym zapleczem socjalnym, która może być wykorzystana jako siłownia lub sala aerobiku, drugie to pomieszczenie przeznaczone do adaptacji na solarium lub gabinet masażu.
Sala sportowa o powierzchni 1161,08 m2 może służyć do gier zespołowych jak również do organizacji imprez rozrywkowych . Dodatkowo przy sali gimnastycznej umieszczono trybuny wysuwane dla 94 widzów. Możliwe jest podzielenie sal do gry na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę.
Głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane PROMONT z Kartuz, które zostało wyłonione w drodze przetargu .