Pomoc w nauce przedmiotów ścisłych

Matematyka, fizyka, chemia , biologia to przedmioty, które spędzają sen z powiek wielu uczniom, ale także rodzicom. Widząc rozwiązanie w dodatkowych zajęciach, które wspomogą przyswojenie niezbędnej ilości materiału, a uczniom zdolnym pomogą rozwinąć skrzydła. Gmina Stężyca przygotowuje wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego o pozyskanie środków na dodatkowe zajęcia lekcyjne z przedmiotów ścisłych.
Przypomnijmy Gmina Stężyca ma już pewne doświadczenie w realizacji dodatkowych zajęć lekcyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, a mianowicie w 2008 roku pozyskała środki na naukę języka angielskiego. Projekt pn. „Młodzi Kaszubi ruszają w świat z angielskim" pozwala uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych bezpłatnie korzystać z dodatkowych zajęć z języka obcego. Zajęcia rozpoczęły się w 2008 roku szkolnym i potrwają do 30 czerwca 2010 r. w klasach O, I-IV szkoły podstawowej oraz w klasach I-III gimnazjum w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo na każdą grupę. Ponadto w każdej szkole powstała sala do nauki języków wyposażona w odpowiedni sprzęt, meble oraz tablicę interaktywną. Na realizację tego projektu gmina uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 755 875 zł.
- Widząc ogromne zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli postanowiliśmy tym razem postawić na przedmioty ścisłe - powiedział wójt gminy Bogusław Darsznik. - Rozwój edukacji w naszej gminie to zadanie, które stawiamy bardzo wysoko. Chcemy w ten sposób pomóc uczniom słabszym, ale jednocześnie uczniom zdolnym, a tych w naszej gminie nie brakuje, pomóc pogłębić wiedzę. Zamierzamy w tym projekcie ubiegać się także o dodatkowe wyposażenie sal lekcyjnych w niezbędne materiały edukacyjne.
Obecnie trwają prace grona nauczycieli z pięciu placówek szkolnych z terenu Gminy Stężyca, którzy wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy przygotowują projekt od strony merytorycznej.

Podczas spotkania z nauczycielami, wójt gminy Bogusław Darsznik mówił o realizacji projektu w poszczególnych placówkach.