5-lecie Stowarzyszenia „Kaszubianki”

Pełne charyzmy, pasji i energii, pracowite, otwarte na różnego rodzaju działania promujące lokalną kulturę - takie są panie ze Stowarzyszenia „Kaszubianki" z Kamienicy Szlacheckiej, które 30 stycznia świętowały swoje piąte urodziny. Podczas tej uroczystości otrzymały liczne podziękowania oraz życzenia.
Z rąk prezesa Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Piotra Hałuszczyka pani Maria Birr - przewodnicząca stowarzyszenia oraz pani Teresa Szulfer otrzymały medal „Order Serca - Matkom wsi".
Natomiast wójt gminy Bogusław Darsznik oraz przewodniczący Rady Gminy Stefan Literski dziękowali za wspaniałą współpracę. - Jesteśmy dumni, że na terenie naszej gminy są organizacje, którym promowanie lokalnej kultury jest bardzo bliskie sercu, a zaangażowanie i pracowitość godna podziwu - powiedział wójt gminy Stężyca Bogusław Darsznik. - Takie działania zawsze znajdą ogromne poparcie ze strony władz gminy.
Ponadto dyplom uznania, gratulacje oraz piękny wiersz otrzymały Kaszubianki od Pań z ODR w Kartuzach: Reginy Kleina, Genowefy Lehman.
Stowarzyszenie „Kaszubianki" skupia w swych szeregach 20 pań. Panie aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju targach, imprezach promując tradycyjną kuchnię kaszubską oraz produkty regionu. Dbają o życie kulturalne w sołectwie organizując między innymi Dzień Seniora, ale również uczestniczą w licznych szkoleniach i kursach.

galeria z uroczystości