Poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Gołubiu

W dniu 22 listopada 2009 roku w Gołubiu odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki FORD Transit 350M typu GLBM dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołubiu.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:30 mszą św. w kościele parafialnym w Gołubiu.

Po mszy św. na placu przed kościołem odbyło się poświęcenie samochodu, po czym nastąpił przemarsz kolumny; orkiestry, pocztów sztandarowych, strażaków i gości przed strażnicę OSP. Po złożeniu raportu dla Wójta Gminy, odegrano hymn państwowy, a następnie Wójt Gminy Stężyca Czesław Witkowski, wręczył Naczelnikowi OSP Gołubie Dh Eugeniuszowi Pozańskiemu akt przekazania samochodu. Po okolicznościowych wystąpieniach, samochód na sygnałach został wprowadzony do garażu. W uroczystościach udział wzięli: Wójt Gminy Czesław Witkowski, Sekretarz Gminy Bogusław Darsznik, Sekretarz ZOW ZOSP RP w Gdańsku Dh Grzegorz Pladzyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach st.bryg. Edmund Kwidziński, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Stężycy Dh Jan Cichosz, Komendant Gminny OSP w Stężycy Dh Wojciech Dułak, poczty sztandarowe jednostek OSP Gminy Stężyca, delegacje zakładów i instytucji.

Zapraszamy do galerii z uroczystości.