Gmina Stężyca. Nauka języka angielskiego dla każdego

„Młodzi Kaszubi ruszają w świat z angielskim" to tytuł projektu, dzięki któremu dzieci i młodzież z terenu Gminy Stężyca mogą bezpłatnie korzystać z dodatkowych lekcji z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w każdej placówce szkolnej z terenu gminy.
Przypomnijmy, Gmina Stężyca na ten cel uzyskała dofinasowanie z Unii Europejskiej w wysokości 755.875,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Przygotowany projekt był najwyżej oceniony w województwie pomorskim i dostał 100% dofinansowania. Dzięki tym środkom w pięciu placówkach oświatowych: w Stężycy, Szymbarku, Klukowej Hucie, Kamienicy Szlacheckiej i Gołubiu prowadzone są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego. Zajęcia te rozpoczęły się już w ubiegłym roku szkolnym i potrwają do 30 czerwca 2010 r. w klasach O, I-IV szkoły podstawowej oraz w klasach I-III gimnazjum w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo na każdą grupę. Ponadto w każdej szkole powstała sala do nauki języków wyposażona w odpowiedni sprzęt, meble oraz tablicę interaktywną. Łączny koszt wyposażenia 5 sal wyniósł 75 tys zł.
- Z dodatkowych zajęć z języka angielskiego skorzystało już 1262 uczniów - powiedział Czesław Witkowski, wójt Gminy Stężyca. - Zainteresowanie jest bardzo ogromne. Każdy, kto wyrazi chęć dodatkowej nauki języka angielskiego może skorzystać z przygotowanej oferty. Jako gmina zapewniamy uczniom po zajęciach dojazd do miejsca zamieszkania. Na ten rok szkolny powstało już 66 grup językowych. Znajomość języka angielskiego otwiera duże możliwości przed młodymi ludźmi. Dlatego w wyniku tych działań nasi młodzi mieszkańcy będą mieli łatwiejszy start w dalszej edukacji.
Na zakończenie realizacji projektu w każdej grupie językowej przeprowadzony zostanie konkurs językowy i nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej grupie. Nagrodą za zajęcie I miejsca w młodszych klasach będzie ufundowanie weekendu z rodzinką angielską o wartości 600 zł za osobę, natomiast w klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum będzie obóz językowy o wartości 1600 zł za osobę.

Zobacz galerię ze spotkania promocyjnego