Powstanie kolejny odcinek drogi utwardzonej

Poprawa warunków drogowych poprzez budowę dróg asfaltowych to jeden z priorytetowych zadań przyjętych przez Gminę Stężyca. Takie działania znacząco poprawiają bezpieczeństwo oraz komfortu jazdy, a także wpływają korzystnie na rozwój gospodarczy i turystyczny gminy.
27 sierpnia Czesław Witkowski, wójt Gminy Stężyca podpisał umowę z Henrykiem Pietrasem, prezesem Przedsiębiorstwa Drogowo Mostowego DROMOS Sp. z o.o. z Kartuz na budowę drogi gminnej Kamienica Szlachecka - Nowa Wieś.
- Sukcesywnie realizujemy przyjęty harmonogram budowy dróg, które znacząco wpływają na wizerunek naszej gminy - mówi Czesław Witkowski, wójt Gminy Stężyca. - Do końca roku planujemy wykonać 16 km nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych.

W sumie w 2009 roku Gmina Stężyca planuje wybudować 21 dróg asfaltowych. Środki na poprawę infrastruktury drogowej gmina pozyskała z budżetu Unii Europejskiej. W tym roku samorząd otrzymał od Marszałka Województwa Pomorskiego dofinansowanie na budowę drogi Kamienica Szlachecka - Nowa Wieś 700 tys. zł., natomiast przygotowany projekt opiewał na kwotę 2,5 mln. zł. Pozytywną opinie uzyskał także projekt na drogę Kamienica Szlachecka - Przyrowie - Wygoda. Na ten rok zaplanowano jeszcze utwardzenie drogi Zgorzałe - Gołubie oraz w Gołubiu ulicę por. Dambka.

Zdjęcie - Wójt Gminy Stężyca Czesław Witkowski podpisuje umowę z Henrykiem Pietrasem, prezesem PDM DROMOS na budowę drogi Kamienica Szlachecka - Nowa Wieś.

Zdjęcie - Remont drogi Kamienica Szlachecka - Przyrowie