Uroczyste oddanie boisk wielofunkcyjnych do użytku

26 mają w Szymbarku i Klukowej Hucie odbyło się uroczyste oddanie do użytku boisk wielofunkcyjnych. Swoją obecność podczas symbolicznego przecięcia wstęgi zapowiedzieli: Jan Kozłowski Marszałek Województwa Pomorskiego, Roman Zaborowski Wojewoda Pomorski, Parlamentarzyści, Janina Kwiecień Starosta Powiatu Kartuskiego oraz władze Gminy Stężyca.
Powód do zadowolenia mają nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy, ponieważ obiekty sportowe będą ogólnodostępne, szczególnie poza godzinami szkolnymi w dni wolne. Dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki Gmina Stężyca wybudowała dwa boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja finansowana była ze środków zewnętrznych w 50%, pozostałe środki pochodziły z kasy urzędu gminy.
Boiska o wymiarach 22 m x 44 m ogrodzone są siatką stalową wysokości 4 m na słupkach z rur stalowych narożnych wyposażone są w dwie bramki o wymiarach 3x 2 m, dwa kosze do koszykówki, dwa słupki do siatkówki oraz dwa słupki do tenisa ziemnego.
Rozwój bazy sportowej oraz inwestycje w oświatę to działania, które dla władz gminy są jednymi z ważniejszych zadań. Obecnie jedną z największych inwestycji jest budowa hali sportowo - widowiskowej w Stężycy.
Szkoła w Stężycy w ubiegłym roku wzbogaciła się o boisko ze sztuczną nawierzchnią, natomiast uczniowie ze szkół Szymbarku i Klukowej Hucie od tego roku mogą korzystać z nowych boisk sportowych.