III Integracyjny Dzień Sportu Kaszub i Kociewia

Dobra zabawa, sportowa rywalizacja oraz wymiana doświadczeń zawodowych wszystko to towarzyszyło spotkaniu pod nazwą III Integracyjny Dzień Sportu Kaszub i Kociewia Pracowników Samorządowych. W tym roku gospodarzem rozgrywek było miasto Żukowo. W ubiegłym roku gościliśmy w Gniewie, a wszystko rozpoczęło się w Przodkowie.
W zmaganiach sportowych udział wzięło siedem zaprzyjaźnionych samorządów: Stężyca, Przodkowo, Żukowo, Gniew, Pelplin, Subkowy i Morzeszczyn.
Pracownicy samorządowi mierzyli swoje siły w następujących konkurencjach: siatkówka kobiet, siatkówka mężczyzn, tenis stołowy mężczyzn, rzut beretem, szachy, gra w Baśkę, unihokej, rzut do kosza oraz przeciąganie liny. Ta ostatnia konkurencja wywołała najwięcej emocji i dopingu. Drużyna ze Stężycy okazał się najsilniejsza, pokonując w ostatnim zmaganiu gminę Przodkowo. Stężyca triumfowała również w siatkówce kobiet. „Złotka" ze Stężycy okazały się bezkonkurencyjne.
W wyniku kumulacji punktów Gmina Stężyca zajęła II miejsce ex aequo z gminą Gniew, natomiast zwycięzcą III Integracyjnego Dnia Sportu Kaszub i Kociewia został Pelplin.

L.p. KONKURENCJA ŻUKOWO PRZODKOWO STĘŻYCA  MORZESZCZYN - SUBKOWY PELPLIN  GNIEW
SIATKÓWKA KOBIET 3 4 5
2 SIATKÓWKA MĘŻCZYZN  1 3 4 2 5 7
3 TENIS 2 1 4 3 7 5
4 RZUT BERETEM 4 1 3 5 7 2
5 SZACHY 5 2 3 1 4 7
6 BAŚKA 7 4 5 2 3
7 LINA 4 5 7 3 2 1
8 RZUT DO KOSZA 1 4 5 3 7 2
9 UNIHOKEJ 2 3 1 4 5 7
  RAZEM 28/IV m. 24/VI m. 39/II m. 26/V m. 42/I m.  39/II m.

Punktacja za poszczególne konkurencje:
1 m - 7pkt., 2m - 5pkt., 3m - 4 pkt., 4m- 3 pkt., 5m - 2 pkt., 6 m - 1 pkt.