Wielkie serca mieszkańców Gminy Stężyca

Kolejny raz mieszkańcy Gminy Stężyca udowodnili, że nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka. 19 kwietnia w  Akcji Charytatywnej „Żonkil - kwiatem nadziei dla hospicjum" udało się zebrać 13577,77 zł. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy, organizatorów i społeczności lokalnej, cała akcja odniosła wielki sukces.
Wszystko rozpoczęło się zbiórką pieniędzy przy kościołach w Stężycy, Gostomiu i Wygodzie, gdzie ludzie młodzi rozdawali żonkile tym, którzy nie szczędzili grosza na szczytną akcję. Następnie piędziesięcioosobowa grupa miłośników sportu wzięła udział w „biegu po zdrowie".
Na placu przy parafii w Stężycy odbył się festyn rodzinny, gdzie na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Można było obejrzeć między innymi: występy kabaretu, podziwiać taniec hindusów, pokaz mody, występy zespołów. Odbywała się licytacja przedmiotów, loteria fantowa, rysowano własne karykatury. Degustowano przygotowane potrawy: ciasta, gofry, bigos, grochówkę, grillowaną kiełbaskę. Uczestnicy przebierali się w najróżniejsze stroje. Wspaniała atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom.
To już piąty rok Stężyca bierze udział w Akcji Charytatywnej Żonkil. Wielkość serc mieszkańców była ogromna, a zaangażowanie ludzi młodych napawa dumą nas wszystkich.  Nie można oszacować wartości włożonego czasu i wysiłku, nie da się zmierzyć ludzkiej życzliwości, ale zapewne było warto, bo takie akcje dają radość człowiekowi, który potrzebuje naszego wsparcia.