Inwestycja na miarę XXI wieku

23 marca, o godz. 14 przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbędzie się uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Hali Sportowo - Widowiskowej w Stężycy. Historyczny dokument podpiszą przedstawiciele władz różnych szczebli: posłowie, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz Urzędu Gminy Stężyca. Poświęcenia kamienia węgielnego dokona ks. kanonik Bogdan Lipski.
Nowoczesna Hala Sportowo - Widowiskowa usytuowana będzie tuż obok Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy i służyć będzie zarówno uczniom jak i mieszkańcom całej gminy.
Jak wynika z projektu obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjny. Na parterze znajdzie się sala widowiskowo - sportowa o wymiarach 44 m x 25 m wraz z zapleczem socjalnym. Dodatkowo prócz niezbędnych pomieszczeń dla sportowców powstanie sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Natomiast na piętrze usytuowana zostanie widownia dla 260 osób oraz dwa pomieszczenia rekreacyjne: jedno z nich to mała sala gimnastyczna z własnym zapleczem socjalnym, która może być wykorzystana jako siłownia lub sala aerobiku, drugie to pomieszczenie przeznaczone do adaptacji na solarium lub gabinet masażu.
Sala sportowa o powierzchni 1161,08 m2 może służyć do gier zespołowych jak również do organizacji imprez rozrywkowych . Dodatkowo przy sali gimnastycznej umieszczono trybuny wysuwane dla 94 widzów. Możliwe jest podzielenie sal do gry na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę.
Gmina Stężyca na tę inwestycję pozyskała 2 mln zł. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, natomiast całkowity koszt budowy wyniesie ponad 6,5 mln zł. Głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane PROMONT z Kartuz.