Uroczystość związana z 50-leciem pożycia małżeńskiego Jubilatów z terenu Gminy Stężyca

W dniu 21.10.2008 r. o godzinie 12:00 w Restauracji "W Kamieniu" w Szymbarku, odbyła się uroczystość związana z 50-leciem pożycia małżeńskiego Jubilatów z terenu Gminy Stężyca.

Uczestniczyło 6 par:
1. Gertruda i Edmund Dzwonkowscy - Stężyca
2. Ludwika i Edmund Cichosz - Stężyca
3. Anna i Jan Puzdrowscy - Smokowo
4. Aniela i Jerzy Pieniążek - Gołubie
5. Stefania i Władysław Naczk - Żuromino
6. Wanda i Jerzy Michalak - Stężyca

Podczas uroczystości dokonano odznaczenia par medalami okolicznościowymi, wręczono legitymacje podpisane przez Prezydenta RP, a także upominki zafundowane przez Wójta Gminy Stężyca. W uroczystości uczestniczyli: Ksiądz Dziekan Bogdan Lipski - proboszcz parafii Stężyca, Ksiądz Grzegorz Fąferko - proboszcz parafii Szymbark, Wójt Gminy Stężyca - Czesław Witkowski, Sekretarz Gminy Stężyca - Bogusław Darsznik, Zastępca Kierownika USC - Sabina Kobiela oraz Halina Kulwikowska - sołtys sołectwa Stężyca, Józef Kulwikowski - sołtys sołectwa Zgorzałe, Zenon Naczk - sołtys sołectwa Żuromino i Andrzej Zaborowski - sołtys sołectwa Gołubie.
Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku.