Kolejny program dla gminy Stężyca

Po sukcesie związanym z projektem Młodzi Kaszubi idą w świat z angielskim" realizowanym w ramach EFS / 750 tys. zł/ kolejny program "Wyrównamy szanse" otrzymał akceptację Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

W wyniku konkursu realizowanego przez Pomorskie Kuratorium Oświaty na programy regionalne lub lokalne wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w 2008 r. Gmina Stężyca otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. "Wyrównamy szanse" w wysokości 60.620,00 zł, natomiast koszt całkowity realizacji projektu wyniesie 86.600,00 zł. Realizacja projektu polegała będzie na cyklu dodatkowych zajęć o charakterze edukacyjno-opiekuńczym, w tym:
- dla dzieci w wieku przedszkolnym -- zajęcia z zakresu zabaw teatralnych, w tym wyjazd do teatru,
- dla uczniów klas I-III - zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z zakresu języka polskiego i matematyki, oraz zajęcia pedagogiczne i logopedyczne,
- dla uczniów klas I-III zajęcia o charakterze artystycznym i kulturowym oraz zajęcia rozwijające zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia.

Projekt realizowany będzie w pięciu placówkach oświatowych z terenu Gminy Stężyca, tj. ZKiW w Stężycy, ZKiW w Szymbarku, ZKiW w Klukowej Hucie, ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, ZKiW w Gołubiu. Łącznie w w/w pięciu szkołach objętych projektem zostanie 408 uczniów. Efektem programu będzie przede wszystkim wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III mających trudności w nauce, uatrakcyjnienie sposobu spędzania wolnego czasu, pokonanie lęku i trudności w kontaktach interpersonalnych, wzmocnienie poczucia własnej godności, rozbudzanie zainteresowań wśród dzieci i uczniów, zwiększenie liczby uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych, wzbudzanie zainteresowań rodziców potrzebami edukacyjnymi dzieci oraz zmniejszenie liczby zagrożeń patologicznych.