NAGRODA GŁÓWNA DLA GMINY STĘŻYCA W KONKURSIE ,,NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO 2015

Miło Nam poinformować, że w dniu 9 grudnia 2015 r. inwestycja zrealizowana przez Gminę Stężyca otrzymała nagrodę główną w 10 jubileuszowym konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015" organizowanym przez Zarząd Województwa Pomorskiego. Nagrodzonym projektem jest wybudowana stanica wodna, która miała na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejscowości Stężyca.
Wójt Gminy Stężyca odebrał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Jak mówią organizatorzy, tegoroczna liczba zgłoszeń świadczyła o wysokim zainteresowaniu konkursem i wysokim poziomie zrealizowanych projektów. Do konkursu przystąpiło 40 inwestycji dotyczących zagospodarowanych przestrzeni publicznych z terenu województwa pomorskiego.
Projekt stanicy jest przykładem inwestycji w 100% wykorzystującym walory przyrodnicze Jeziora Raduńskiego Górnego. Funkcjonująca w tym miejscu wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz Akademia Żeglarska znakomicie promują sporty wodne i zdrowy styl życia. Odbywające się tu imprezy żeglarskie, w znacznej mierze przyciągały turystów z wielu stron Polski. Tylko przez sezon letni odwiedziło naszą stanicę wodną 8,5 tysiąca osób, które wypożyczyły sprzęt wodny, zaś samych zwiedzających niespełna 20 tysięcy.

Pliki

Nagroda.pdf 366.64 KB