Uczniowie pierwszych klas z Klukowej Huty i z Gołubia pełnoprawnymi uczniami

23 października 2015 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej, natomiast 26 października uroczystość taka miała miejsce w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gołubiu. Do ceremonii ślubowania i aktu pasowania przystąpiło łącznie 71 dzieci z obu szkół (43 dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie i 28 dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu). Uroczystości były poprzedzone występami artystycznymi pierwszoklasistów prezentujących swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne.
W uroczystościach szkolnych wzięli udział przedstawiciele Gminy Stężyca: Wójt Gminy Stężyca - Tomasz Brzoskowski, Sekretarz Gminy - Ewa Borzestowska, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Stężycy - Urszula Ziomkowska, przyjaciele poszczególnych szkół, przedstawiciele poszczególnych Rad Rodziców oraz licznie zebrani rodzice. Na zakończenie pełnoprawni uczniowie klas pierwszych otrzymali słodkie upominki.