XVI regaty o Puchar Stolema

W ostatnią sobotę lipca odbyły się we Wdzydzach Kiszewskich XVI regaty o Puchar Stolema.
Gmina Stężyca wystawiła dwie załogi w klasie Omega. Wyścigi te "od zawsze" słynęły z tego, że słabo na nich wiało.
Tym razem było inaczej. Podmuchy wiatru do 7 w skali Beauforta spowodowały, że w naszej klasie wystartowało zmniejszona liczba załóg, natomiast już w trakcie wyścigu dwie załogi się wycofały, a jeden jacht wywrócił się i nie skończył wyścigu.
Nasze załogi zajęły 3 i 4 miejsce, a nasza zawodniczka Dominika Kulwikowska gościnnie wspomogła załogę z Kartuz, która przyjechała zdekompletowana, wydatnie przyczyniając się do wywalczenia przez nich drugiego miejsca. Ze strony sternika Łukasza Małka był to gest fair play, którego nie żałujemy, mimo że spowodowało to "przesunięcie" naszych wyników o jeden w dół.
Załogi wystartowały w składach: III miejsce Wojciech Wysocki, Tobiasz Reclaf, Łukasz Małek; IV miejsce: Paweł Gostkowski, Daniel Budenas i Andrzej Mańczak.

Andrzej Mańczak - Stężycka Akademia Żeglarska