GARMIN Iron Triathlon w Stężycy

Miło nam poinformować,że w minioną niedzielę 05.07.2015 r. gościli w Stężycy uczestnicy Ogólnopolskich eliminacji GARMIN Iron Triathlon Stężyca 2015. W zawodach udział brało niespełna 800 zawodników z całej Polski i nie tylko. Charakter zawodów polegał na pokonaniu 2 dystansów: 1/8 Ironman (0.95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu) i 1/4 Ironman (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,275 km biegu). Impreza ta licznie przyciągnęła rodziny zawodników i kibiców, którzy w pełni korzystali z uroków Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. Obiekt ten doskonale sprawdza się podczas imprez kulturalnych i sportowych, czego przykładem jest dobrze zorganizowana niedzielna impreza. Podczas wydarzenia skorzystać można było z rozbudowanej strefy EXPO prezentującej osprzęt i gadżety dla sportowców oraz stoisk sprzedażowych i regionalnych. Dużą rolę w organizacji zawodów w Stężycy odegrały stowarzyszenia współpracujące z Gminą Stężyca: Wolontariat, Wolontariat 50 +, Stowarzyszenie Kaszubianki, KGW Klukowa Huta oraz Gminna Orkiestra Dęta.