Spotkanie z sołtysami gminy Stężyca

Wójt Tomasz Brzoskowski spotkał się z sołtysami gminy Stężyca, którzy wybrani zostali na czteroletnią kadencję sołtysowania podczas ostatnich zebrań sołeckich.
Wójt złożył gratulacje wszystkim sołtysom oraz powitał pięciu nowych sołtysów, którzy zostali wybrani na urząd sołecki. Nowi sołtysi wybrani zostali w sołectwach: Sikorzyno - pani Katarzyna Bączkowska, Łosienice - pan Daniel Recław, Zgorzałe - pan Jerzy Cyman, Żuromino - pan Mirosław Zaborowski oraz Klukowa Huta - pan Jan Hinca.
Podczas spotkania omówiony został plan inwestycyjny gminy na rok 2015. Wójt szczegółowo omówił fundusz sołecki. Sołtysi zdecydowali, iż obecnie funkcjonujące zasady współpracy mają pozostać utrzymane.
Wójt na ręce sołtysów złożył podziękowanie za aktywny udział mieszkańców w zebraniach wiejskich. W zebraniach wiejskich wzięło udział około 1500 mieszkańców.
Omówiono następujące plany działania:
- drogi,
- oświetlenie,