V Edycja Targów Food-To-Go

Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego w dniach 04-05.02 2015 r.w hali Amber Expo promowało Gminę Stężyca na targach gastronomicznych Food-To-Go.

W targach brało udział około 100 wystawców z całej Europy. Stowarzyszenie uczestniczyło w tym wydarzeniu po raz czwarty, prezentując swe dokonania kulinarne w Strefie Regionalnej targów.
Jak zwykle Panie ze Stowarzyszenia przygotowały pełną gamę kaszubskich smakowitości tj.: zupę ziemniaczaną, zylc, serek z krowiego mleka, swojskie masło, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, przetwory w słoikach oraz kuchy- sernik, drożdżówka, pleśniak, deser truskawkowy. Goście byli częstowani nalewkami i tabaką, nawiązując w ten sposób do tradycji i kaszubskiej gościnności.
Wśród odwiedzających była Telewizja Regionalna TVP 3 Gdańsk, gdzie następnego dnia Stowarzyszenie gościło podczas porannego wydania Panoramy i Radio Plus. Stoisko Pań ze Zgorzałego cieszyło się jak zawsze wielką popularnością.