II Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Międzynarodowych

13 stycznia bieżącego roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się II Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Międzynarodowych pod patronatem Wójta Gminy Stężyca. Do zmagań przystąpiło łącznie 50 uczestników ze szkół w Kaliszu, Kornem, Gołubiu, Kamienicy Szlacheckiej, Łapalicach, Łubianie i Stężycy, w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs otworzyła dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, Pani Lucyna Kerlin. Młodzież śpiewała w trzech językach: po angielsku, kaszubsku i niemiecku. Ich umiejętności językowe i muzykalność oceniała komisja w składzie: Izabela Fortuna (nauczycielka szkoły muzycznej w Kościerzynie), Anna Jereczek (regionalistka) oraz Łukasz Formela (nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego). Po wysłuchaniu młodych artystów Jury przyznało następujące miejsca:
w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu, kolęda kaszubska
II miejsce - grupa wokalna z Szkół w Łubianie, kolęda kaszubska
III miejsce - grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Kornem, piosenka w języku angielskim
Wyróżnienie: Zespół Szkół w Łubianie, kolęda angielska, Szkoła Podstawowa w Łapalicach, kolęda angielska, Szkoła Podstawowa w Kornem kolęda kaszubska
w kategorii gimnazjum:

I miejsce - zespół wokalny z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, piosenka angielska

II miejsce - zespół instrumentalno - wokalny z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu, piosenka angielska

III miejsce - duet z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, kolęda niemiecka

Wyróżnienie: solistka z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, kolęda kaszubska, zespół wokalny z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, kolęda angielska
Oczekiwania na werdykt umilił quiz dotyczący zwyczajów świątecznych w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody za I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w każdej z kategorii. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe upominki. Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zapraszamy do udziału w następnej edycji, już za rok.