Ślubowanie Pierwszoklasistów Szkól Podstawowych w Gminie Stężyca

Ślubowanie Pierwszoklasistów Szkól Podstawowych  w Gminie Stężyca

W ostatnim czasie w szkołach Gminy Stężyca odbyły się uroczyste ślubowania klas pierwszych. Na początku ślubowali uczniowie ZKiW w Szymbarku. Dnia 8 października 2014 roku przysięgę złożyło tam 31 dzieci z klas pierwszych. Zaś 10 października 2014 w Stężycy 91 dzieci, a w Kamienicy Szlacheckiej 38 dzieci.
Podczas każdej z uroczystości można było obejrzeć liczne przedstawienia słowno-muzyczne wykonane przez najmłodszych uczniów szkół przygotowane przez panie wychowawczynie. Następnie w obecności Dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości dokonano aktu pasowania uczniów. Dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na zakończenie życzono dzieciom wielu sukcesów i obdarowano małymi słodkościami. Uroczystości zakończyły się poczęstunkami przygotowanymi przez rodziców.