Regaty "Mistrzostwa Kaszub" w Kamienicy Królewskiej

W weekend 06-07 września 2014r. odbyły się regaty "Mistrzostwa Kaszub" w Kamienicy Królewskiej na których to zawodnicy ze Stężyckiej Akademii Żeglarskiej godnie reprezentowali Gminę Stężyca w klasie Optymist. W grupie UKS Szymon Jażdż zajął III miejsce, Bartłomiej Prusicki V miejsce, a Agata Łyczko VI miejsce. Natomiast w grupie początkującej "O" Malwina Walter IV miejsce, Antoni Walter VII, a Oliwia Chmurzyńska IX miejsce.

W kolejnych regatach 20 i 21 września 2014r nasi zawodnicy mieli trudniejsze zadanie, ponieważ w "VIII Mistrzostwach Kartuz" rywalizowało 70 zawodników w klasie Optymist. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy okazji brać udziału w tak licznej rywalizacji. Wystawiliśmy ośmioro Optymiściarzy i jedną załogę dwuosobową w klasie Vaurien. Wszyscy spisali się na przysłowiowy medal i nie tylko. W klasie Optymist grupa "0" wystartowały nasze dzielne zawodniczki pierwszy raz w tak dużej imprezie i z sukcesami: Kinga Korda II miejsce, Maja Skrzypkowska IV miejsce, Natalia Bednarek VII miejsce, Aneta Bednarek VIII miejsce, Oliwia Chmurzyńska XIII miejsce. W starszej grupie UKS było jeszcze trudniej ale myślę, że było to niezłe doświadczenie dla naszych nowicjuszy: Malwina Walter IX miejsce, Antoni Walter XIII miejsce i Bartłomiej Prusicki XIX miejsce. W klasie Vaurien załoga Kaja Dąbrowska i Szymon Jażdż zajęli VI miejsce.

Wszyscy zawodnicy dzielnie się spisali serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów. Serdeczne podziękowania dla rodziców za wsparcie dla swoich pociech i pomoc w transporcie łódek i dzieci, również serdeczne podziękowania dla Zakładu Komunalnego i Urzędu Gminy Stężyca.