Przejdź do stopki

Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie z pucharem za II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska

Treść

Dziewczęta rocznika 2003/2004 reprezentujące SP Klukowa Huta w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska, odniosły wielki sukces zdobywając puchar za II miejsce. Osiągnięty wynik był rezultatem dobrej gry zarówno w eliminacjach jak i rozgrywkach finałowych.
W finale dziewczyny zagrały w grupie, w której znalazły się:
1. DELTA Nowy Staw
2. SP 6 Kościerzyna „HISZPANIA"
3. SP Łebunia
4. ZKiW Klukowa Huta
Początek zmagań w finale rozpoczął się wyśmienicie dla Klukowej Huty. W pierwszym spotkaniu zdecydowanie wygrały z zespołem z Łebuni 5:1. Drugie spotkanie zakończyło się porażką z teamem Kościerzyny 0:1. Po dwóch kolejkach gier, wszystkie cztery zespoły miały na swoim koncie po 3 pkt. O zwycięstwie decydował ostatni mecz każdej z drużyn. Naprzeciwko zespołu z naszego powiatu stanęła drużyna Delty Nowy Staw i to przeciwniczki pierwsze trafiły do bramki. W pierwszej minucie drugiej połowy padła bramka wyrównująca i potrzebne było tylko jedno zwycięski trafienie, aby pojechać na finał ogólnopolski. Rywalki zagrały bardzo dobre spotkanie, mecz zakończył się remisem. Zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna z SP Łebunia a nasz zespół mógł cieszyć się ze srebrnych medali.

Skład drużyny SP Klukowa Huta, od lewej u góry: Malwina Walter, Julia Raba, Dagmara Gnyba, Oliwia Chmurzyńska, Paulina Trela. Od lewej na dole: . Marta Felskowska, Agnieszka Richert, Julia Formela, Monika Felskowska, Daria Kropidłowska.
Opiekunem drużyny jest Janusz Chmurzyński.