Ogłoszenie - Budowa ścieżek rowerowych na terenie gminy Stężyca

W nawiązaniu do przeprowadzonych zebrań wiejskich oraz spotkania z sołtysami z dnia 18 listopada 2013 r., podczas których został przedstawiony zakres projektu budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Stężyca, wykonywanego przez Pracownię Projektową DGN reprezentowaną przez inż. Wojciecha Dejk, uprzejmie informuję iż obecnie trwają procedury związane ze wznowieniem znaków granicznych pasów drogowych. Zadanie realizowane będzie w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych - tzw. "Specustawy" (tj. Dz. U. z 2013 r., poz.687).
Jednocześnie informuję, że decyzją Starosty Kartuskiego zostaną określone odszkodowania dla właścicieli działek objętych inwestycją, na podstawie operatów szacunkowych sporządzonych przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego Następnie Gmina Stężyca będąca Inwestorem wypłacać będzie odszkodowania zgodnie z w/w decyzją.