Gmina Stężyca podpisała akt notarialny

5 września 2014 roku Gmina Stężyca w imieniu której działa Wójt Tomasz Brzoskowski podpisała akt notarialny w Kancelarii Notarialnej w Bytowie w obecności Burmistrza Bytowa i Prezesa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sierzno Sp. z o.o.
Dokument ten dotyczy nabycia przez Gminę Stężyca udziałów w spółce, co wiąże się z możliwością decydowania o rozwoju spółki. To do ZZO Sierzno Sp. z o.o. są wywożone stałe odpady komunalne z terenu naszej Gminy.
Wraz z Gminą Stężyca w Spółce zasiada 10 gmin z powiatu bytowskiego i kościerskiego : Bytów, Borzytuchom, Dziemiany, Kołczygłowy, Lipnica, Lipusz, Miastko, Parchowo, Studzienice, Tuchomie.
Głównym celem spółki jest realizacja obowiązków nałożonych na Gminy przez ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13.09.1996 roku. W 2012 roku zakończono wartą prawie 25 mln zł modernizację Zakładu i na dzień dzisiejszy jest jedną z dwóch Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w regionie północno-zachodnim województwa pomorskiego.