„Forum Samorządów Szkolnych Powiatu Kartuskiego” w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy

Dnia 27 maja b.r. odbyło się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy pierwsze „Forum Samorządów Szkolnych Powiatu Kartuskiego". W spotkaniu, które pod patronatem Urzędu Gminy Stężyca, zorganizowała Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami oraz Dyrekcją ZKiW w Stężycy, wzięło udział dziewięć samorządów uczniowskich ze szkół z całego powiatu: z Kartuz, z Somonina, z Kiełpina, z Egiertowa, z Szymbarka, z Kamienicy Szlacheckiej, z Klukowej Huty, z Sierakowic oraz ze Stężycy.

Forum otworzyła Pani Dyrektor Lucyna Kerlin. Następnie przedstawiciele poszczególnych rad samorządów, niczym rasowi politycy, dokonali prezentacji swoich dokonań. Wykazali się przy tym niezwykłą inwencją tworząc m.in. filmy reklamowe, prezentacje multimedialne, plakaty, a nawet teledyski muzyczne. Przerwę umilili swoimi występami tancerze z zespołów HOT i Siemano. Kolejnym punktem programu był quiz obejmujący wiedzę o samorządności i powiecie kartuskim. Walka była zacięta, a wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce - RSU z Gimnazjum w Sierakowicach, II miejsce RSU z Gimnazjum w Stężycy i III miejsce RSU z Zespołu Szkół w Kiełpinie. Po wyczerpujących zmaganiach nadszedł czas na słodki poczęstunek. W ostatniej części forum obecni wysłuchali ciekawej prelekcji Wójta Gminy Stężyca Pana Tomasza Brzoskowskiego, jednocześnie sponsora nagród dla zwycięzców, na temat działalności i misji samorządowców.

Projekt okazał się bardzo owocny. Atmosfera była przednia, dokonano wymiany doświadczeń, nawiązano liczne kontakty i zdobyto innowacyjne pomysły do dalszej pracy rad samorządów uczniowskich.