Dziewczęta z SP Klukowa Huta z brązowymi medalami w finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku

W Gdyni, na stadionie Arki, dziewczęta z SP Klukowa Huta reprezentowały powiat kartuski w wojewódzkim finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-10. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn, które zwyciężyły w rozgrywkach powiatowych. Zespoły podzielono na trzy grupy, z których awans do ćwierćfinałów wywalczyło osiem teamów.
Klukowa Huta spotkała się w grupie F z uczennicami SP Sztutowo, SP 4 Gdańsk oraz SP Wielkie Walichnowy. Pierwsze spotkanie nasze zawodniczki rozpoczęły bardzo spokojnie, by po chwili prowadzić 1:0 z SP Sztutowo. Po udanym początku kontynuowaliśmy dobrą grę i pewnie zwyciężyliśmy 4:0. Początek drugiego meczu z SP Wielkie Walichnowy był mniej udany, ponieważ w pierwszej minucie straciliśmy bramkę. Szybko jednak wróciliśmy do gry strzelając w pierwszej połowie 3 gole. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i zwyciężyliśmy 3:1. Po zdobyciu 6 punktów mieliśmy pewny awans do ćwierćfinałów i do ostatniego spotkania wyszliśmy spokojnie, strzelając SP 4 Gdańsk aż 9 bramek, nie tracąc żadnej.
Do ćwierćfinału wyszliśmy „bojowo" nastawieni, by zagrać z SP 40 Gdynia. Zwycięstwo 3:0 dało nam awans do półfinału, gdzie przyszło nam zagrać z dziewczętami z SP Miłoradz. Jak się okazało, był to najbardziej wyrównany mecz naszej drużyny, określony później przez trenerów przedwczesnym finałem. W czasie regulaminowym wynik 0:0 nie dał awansu żadnej z drużyn i trzeba było rozstrzygnąć losy spotkania rzutami karnymi. Zarówno zespół Klukowej Huty jak i Miłoradza miał szanse na zakończenie spotkania, jednak szczęście dopisało naszym rywalkom i to one awansowały do finału. Nasze przeciwniczki w finale wygrały swój mecz i zdobyły mistrzostwo pokonując Luzino 3:1.
Ostatni pojedynek o brązowy medal z drużyną UKS „ORLIKI" Jezierzyce, od początku przebiegał po naszej myśli, w którym kontynuowaliśmy bardzo dobrą grę. Pewnie zwyciężyliśmy 4:0 i mogliśmy cieszyć się z medalu. Zdobywając medal godnie zastąpiliśmy drużynę SP Kamienica Szlachecka, która w zeszłorocznej edycji także stanęła na najniższym stopniu podium. Dziewcząt z Kamienicy Szlacheckiej nie zabrakło także w tym roku w naszej drużynie. Zgodnie z regulaminem, dołączyliśmy do naszej drużyny 4 zawodniczki, które wspólnie z nami przygotowywały się do turnieju finałowego. Praca przyniosła bardzo dobre rezultaty. Dziewczęta w turnieju zagrały na bardzo wysokim poziomie i wykorzystały swoje umiejętności piłkarskie. Zaangażowanie w grę było olbrzymie, każda wchodząca zawodniczka grała na 100 % i wnosiła wiele do gry. Założenia taktyczne były realizowane, co doprowadziło do strzelenia aż 23 bramek i straty tylko jednego gola! Umiejętności naszych zawodniczek zauważone zostały także przez obserwatorów PZPN, Tymbarku i trenerów innych drużyn, czego wynikiem jest powołanie do zespołu reprezentującego Województwo Pomorskie w finale krajowym w Warszawie dwóch zawodniczek: Julii Formela oraz Julii Cichosz. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została Wiktoria Szyca.

Wiktoria Szyca z statuetką za Najlepszą Zawodniczkę Turnieju

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Zaracha, trenera SP Kamienica Szlachecka, za pomoc w przygotowaniach do rozgrywek finałowych. Dziękujemy także rodzicom, szczególnie Panu Sebastianowi Formela, za zaangażowanie w sprawy organizacyjne oraz szkoleniowe. Bez ich pomocy nasz sukces nie byłby możliwy. Zespół SP Klukowa Huta prowadzi Pan Janusz Chmurzyński, nauczyciel z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.

Skład drużyny, od lewej: Dagmara Gnyba, Julia Cichosz, Paulina Trela, Paulina Reiter, Daria Kropidłowska, Ewa Marczyńska, Marta Felskowska, Julita Hewelt, Monika Felskowska, Julia Formela, Agnieszka Richert, Wiktoria Szyca.